Grmičasti dišeči volčin je dolomitofilna rastlina, ki na Goričkem uspeva na terciarnih morskih usedlinah v acidofilnih borovih gozdovih. Ne prenaša močnejšega zasenčenja, zato je razširjen predvsem ob gozdnih robovih in zapuščenih travnikih. Mnoga rastišča so neokrnjena, kar je izredno pomembno za ohranitev rastline. Rastišča so najlepša ob koncu aprila, ko je grmičasti dišeči volčin v polnem razcvetu. Cvet je rožnat, kratkopecljat in dlakav. Sama rastlina je olesenela in tvori do pol metra velik grmiček s poševno pokončnimi poganjki in črtalasto-suličastimi listi.
Na Goričkem najdemo nekaj grmov drevesastega dišečega volčina. Zaradi ogroženosti te rastlinske vrste v tem in spremnem gradivu namenoma ne podajamo lokacije rastišč. Vsak poznavalec in ljubitelj pa bo s pomočjo domačinov to prečudovito rastlino tudi našel in si jo ogledal.
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.